пʼятниця, 27 квітня 2018 р.

Школа професійної адаптації для молодих вчителів хімії

          26 квітня на базі академії пройшло друге засідання ШПАФ для молодих вчителів хімії з проблеми "Реалізація практичної спрямованості змісту хімічної освіти з використанням технології дослідницького навчання".У роботі Школи прийняли участь представники 15 районів Вінницької області.
        Одним з актуальних завдань сучасної школи- пошук оптимальних шляхів зацікавлення учнів навчанням, підвищення розумової активності, спонукання до творчості, яка здатна здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення в різноманітних життєвих ситуаціях, яка вміє застосовувати здобуті знання практично і творчо. Допомогти у виконанні такого завдання вчителям хімії допоможе використання на уроках хімії технології дослідницького навчання.
        Перед учасниками Школи виступила Медвідь Людмила Анатоліївна, вчитель хімії Обухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мурованокуриловецького району, яка поділилась своїм досвідом роботи щодо використання даної технології  під час навчання хімії у школі. З вчителями було проведенно майстер-клас.
       За результатами роботи у ШПАФ молоді вчителі хімії отримали сертифікати учасника Школи.


Щоденники для учнів та  решта фотографій можна подивитися тут :

четвер, 26 квітня 2018 р.

Захист проектів.

                З 10 квітня по 27 квітня на базі КВНЗ "Вінницька академія неперервної освіти" проходять курси вчителів біології, хімії та природознавства освітніх закладів  І-ІІ ступенів. 27 квітня слухачі захищали групові проекти з тем: "Технологія проблемного навчання як засіб пізнавальних та творчих здібностей учнів на уроках предметів природничого циклу" та "Застосування технології критичного мислення на уроках біології, хімії та природознавства". Дані технології є одними з інноваційних педагогічних технологій, що відповідають вимогам Національної доктрини розвитку освіти України. Сьогодні увага переноситься на процес набуття школярами знаь, умінь, навичок, життєвого досвіду, які трансформуються в компетенції.
               Захист проектів пройшов на належному рівні, кожна група підготувала презентацію  щодо розкриття своєї теми. Слухачі провели майстер - класи з   використання інтерактивних прийомів та методів на уроках біології, хімії та природознавства.

 Решта фотографій  можна подивитися тут :

четвер, 19 квітня 2018 р.

Підручник "Хімія. 10 клас"

        З 17 квітня по 27 квітня 2018 року проходить ІІ етап конкурсного відбору проектів підручників з хімії для 10 класу ( рівень стандарту та профільний рівень). Електронні версії фрагментів оригінал - макетів підручників, яким за результатами І етапу Конкурсу пропонується надати гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України", розміщені в Електронній бібліотеці ДНУ "Інститут модернізації освіти" у вільному доступі з 17 квітня 2018 року за посиланням lib.imzo.gov.ua.
       Вчителів хімії просимо ознайомитися з фрагментами електронних версій оригінал - макетів підручників та обрати один з них. Порядок дій для освітніх закладів щодо створення переліку вибраних версій представлено у листі МОН України від 11.04.2018 ,№ 1/9-222 (Додаток 1)

вівторок, 3 квітня 2018 р.

Семінар - практикум вчителів хімії Хмільницького району



29 березня 2018 року на базі НВК: «ЗШ І-ІІІ ст. -ДНЗ» с. Сальниця Хмільницького району пройшов районний семінар – практикум вчителів хімії. Тема семінару « Формування предметних компететностей учнів шляхом розв’язування хімічних задач». Під час роботи з учасниками семінару була проведена ділова гра «Від креативності до творчості» ( методист РМК Струтинська І.М.), мета якої – розкрити поняття «творчий вчитель». Вчитель хімії даного освітнього закладу, Слободянюк Л.В., провела майстер – клас «Я роблю так» щодо підготовки учнів до участі у ІІ та ІІІ етапах учнівської олімпіади з хімії. Учасникам  зібрання було запропоновано методичний посібник , в якому було представлено алгоритм розв’язування олімпіадних завдань.
            У роботі семінару взяли участь завідувач районного  методичного кабінету  Шевченко В.М. та завідувач лабораторії викладання хімії КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Степанова Л.В.
            Семінар – практикум пройшов на належному рівні, усі присутні  були  активними учасниками зібрання .


Решта фотогрфій можна подивитись тут :

понеділок, 2 квітня 2018 р.

IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.

Із 25 березня по 30 березня 2018 року у Полтаві пройшов IV етап LV Всеукраїнської олімпіади  з хімії. До складу команди Вінницької області увійшли : Араго Гліб, учень 11 класу КЗ «НВК: ЗШ І-ІІ ступенів – ліцей №7 ВМР», Поворознюк Володимир, учень 10 класу КЗ «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія 4» м. Хмільника, Нестерук  Назар, учень 9 класу КЗ «ФМГ17 ВМР», Підгорний Ігор,учень 9 класу КЗ«ЗОШ І-ІІІ ступенів № 27 ВМР», Кобрій Іван, учень 8 класу КЗ«ЗОШ І-ІІІ ступенів гімназія 6 ВМР», Василевич Анна,  учениця 8 класу КЗ«НВК: ЗШ І-ІІ ступенів – ліцей №7 ВМР».Під час проведення IV етапу олімпіади учасники  виконали два теоретичних та один практичний тури.  
Нестерук Назар виборов диплом ІІІ ступеня.  Вітаємо Назара та Рєзнік Оксану Тарасівну, вчителя хімії, з перемогою. Сподіваємося, що наступного року наша команда покаже кращі результати.
            Із завданнями та розв’язками  теоретичних (І і ІІ) та практичного турів можна ознайомитись  за посиланнями :
Умови та розв'язки завдань І теоретичного туру https://drive.google.com/…/1GvIAhjzXKwDxaZmOufANhgGXkEiYVcI…
Умови та розв'язки завдань ІІ теоретичного туру https://drive.google.com/…/1QbKb-KdhM_bWMw3yYjVtRMP8Sux8Dxx…
Завдання експериментального туруhttps://drive.google.com/…/1Cx-3pKOO59laIc0b-Y1FMOFH3ghdPHA…