четвер, 17 грудня 2020 р.

Школа творчого зростання вчителів хімії

 16 грудня було проведено заключне засідання Школи творчого зростання вчителів хімії  у дистанційній формі в онлайн режимі .  Тема над якою працювали вчителі  хімії на протязі року "Компетентнісно орієнтовані завдання в курсі хімія". Під час зустрічі   були узагальнені та систематизовані компетентнісно орієнтовіні завдання для учнів 7 класу, які  розробили учасники творчої динамічної групи під час самостійної роботи. Кожна група ( їх було три) презентували свої авторські завдання.

Усі учасники ДТГ працювали активно, злагоджено та відповідально/

Дякую усім за роботу. З повагою Степанова  Л.В.

субота, 28 листопада 2020 р.

 "ОСВІТА ЦЕ НАШ ПРОПУСК В МАЙБУТНЄ, АДЖЕ ЗАВТРАШНІЙ ДЕНЬ НАЛЕЖИТЬ ТИМ, ХТО ПРИГОТУВАВСЯ ДО НЬОГО СЬОГОДНІ"

Мальком Ікс

Шановні слухачі курсів вчителів хімії.

 Вітаю Вас із пройденим Вами ще одного етапу - курси підвищення кваліфікації. Непомітно пробігли цих чотири дні нашої плідної з Вами роботи. Дякую Вам за активність, за відповідальне ставлення до свого навчання,  за майстер-класи під час вебконференції.

Бажаю Вам терпіння, успіху,сил, позитивних зміну своїй діяльності,  нових ідей, невичерпної енергії і наснаги у всіх ваших добрих справах. Не зупиняйтесь на досягнутому, розвивайте власний педагогічний талант.

До очної зустрічі  у нашій академії.

                                                                                   З повагою  Лариса  Степанова



Закінчення курсів

 

Четвертий (останній) день навчання. Продовжили розмову з Гранкіною Т.М. про  роль розрахункових задач щодо  розвитку мислення і творчого потенціалу учнів, приділили увагу ментальним картам, їх створення та використання на уроках хімії.  Шпортун О.М. ( доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри психології) під час консультації  розглянула питання взаємодії вчителя та  дітей з особливими освітніми потребами під час навчання у школі.  

Слухачі курсів були активними учасниками на конференції з обміну досвідом"Формування предметної хімічної компетентності учнів шляхом використання технологій інтерактивного навчання".  Усі виступаючі поділились своїми "родзинки", які використовують у своїй педагогічній діяльності, піднімали питання організації дистанційного навчання в умовах карантину, представили свої презентації.

Дякую усім, хто прийняв активну участь у проведенні конференції, хто поділився своїми власними доробками. Дякую за цікаві, змістовні, незабутні виступи, шановні наші колеги.













четвер, 26 листопада 2020 р.

Продовжуємо навчання

 

Сьогодні 26 листопада третій день фахових курсів вчителів хімії. Розглядались питання іміджу вчителя хімії та емоційний інтелект  (Жаровська О.П., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психолого- педагогічної освіти та соціальних наук); формування предметної хімічної компетентності. особливості викладання хімії у новому навчальному році, документація вчителя хімії (Степанова Л. В., завідувач лабораторії хімії ") ;питання щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників (Кузьменко Г.А., завідувач навчального відділу) .

 Наш звіт про роботу.







середа, 25 листопада 2020 р.

Другий день навчання

 

Сьогодні розпочався другий день навчання. Спілкувались про важливе і потрібне. Зі слухачами курсів працювала Гранкіна Т.М. ( головний редактор газети "Хімія" видавництва "Основа"), яка приділила велику увагу ролі розрахункових задач у розвитку мислення учнів. Новицька Л.В. ( викладач кафедри кафедри екології, природничо-математичних наук ) зупинилась на питанні сталого розвитку, представила пріоритетні напрямки освіти для сталого розвитку.  Під час консультації  розглядалось питання охорони праці і безпеки життєдіяльності в закладах  освіти ( Стужук М.І., завідувач відділу основ безпеки життєдіяльності та охорони праці) .

Слухачам курсів  було презентовано творчу спільноту вчителів хімії (Степанова Л.В., завідувач лабораторією хімії).

Наш фотозвіт про роботу.










вівторок, 24 листопада 2020 р.

Курси вчителів хімії

 

З 24 листопада розпочали свою роботу курси вчителів хімії вищої кваліфікаційної категорії. Курси проходять у дистанційній формі в онлайн режимі. У першій день роботи курсів із слухачами були розглянуті питання щодо нової професійної ролі  і завдання  сучасного вчителя  в контексті Концепції Нової української школи (Тарасенко Г.С., доктор педагогічних наук, професор, викладач кафедри екології,  природничих та математичних наук) , про  формування екологічної компетентностів учнів, питання медіоосвіти (Рябоконь О.В.,кандидат географічних наук, проректор з науково-педагогічної роботи) і організація курсів (Степанова Л.В., завідувач лабораторії хімії ).

Бажаю усім  нам успіхів !!!

Наші перші фото.













четвер, 19 листопада 2020 р.

Школи професійного зростання для вчителів хімії

 

18 і 19 листопада проходило навчання  учасників  ШКОЛИ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ  для вчителів хімії. за темою «ТЕХНОЛОГІЯ НАВЧАННЯ УЧНІВ  РОЗВ’ЯЗУВАННю хімічних ЗАДАЧ.Роль розрахункових задач у розвитку мислення та практичних навичок учнів».

Мета нашої Школи професійного зростання для учителів хімії  це ще раз привернути увагу  до сьогоднішньою проблеми - формування предметної компетенції в учнів під час  розв’язування розрахункових  задач. Розв’язування задачі є найраціональнішій  методом  засвоєння та закріплення теоретичного матеріалу, поєднання теорії з практикою.

Два дні спільної активної роботи  слухачів і викладачів школи.  Викладачі  Подільського науково - технічного ліцею для обдарованої молоді : Гранкіна Т.М. і  Рєзнік О. Т.  приділили увагу таким питанням як обчислення за хімічною формулою і обчислення за рівняннями хімічних реакцій, запропонували свої підходи щодо методики складання  та розв’язування  розрахункових задач.

 Під проведення круглого столу учасники ШПЗ обмінялись своїм досвідом роботи, думками і висловили вдячність  організаторам школи і викладачам, які сприяли їхньому фаховому зростанню.








неділя, 25 жовтня 2020 р.



Завершились дистанційні курси підвищення кваліфікації вчителів хімії першої кваліфікаційної категорії. Непомітно пробігли цих чотири дні нашої плідної з Вами роботи. Дякую Вам за активність, за відповідальне ставлення до свого навчання,  за майстер-класи на вебконференції.
            Григорій Сковорода казав, що той хто хоче вчити інших, мусить весь час вчитись сам. Не зупиняйтесь на досягнутому, розвивайте власний педагогічний талант.
            Усім бажаю терпіння, успіху, сил, позитивних зміну своїй діяльності,  нових ідей, невичерпної енергії і наснаги у всіх ваших добрих справах.
                                
                    Вчитись важко, а вчити ще важче,
                              Але не мусиш зупинятись ти,
                              Як дітям віддаси усе найкраще,
                              То й сам сягнеш нової висоти.
                                                                                            П. Сингаївський

З повагою  Лариса  Степанова.



Закінчення курсів


Четвертий (останній) день навчання. Сьогодні продовжили розмову з Гранкіною Т.М. (головний редактор газети "Хімія" видавництва "Основа") про  роль розрахункових задач щодо  розвитку мислення і творчого потенціалу учнів, приділили увагу ментальним картам, їх створення та використання на уроках хімії. Новицька Л.В. ( викладач кафедри кафедри екології, природничо-математичних наук ) під час зустрічі із слухачами курсів зупинилась на питанні сталого розвитку, представила пріоритетні напрямки освіти для сталого розвитку.

Під час проведення конференції з обміну досвідом"Формування предметної хімічної компетентності учнів шляхом використання технологій інтерактивного навчання" слухачі курсів були активними її учасниками,  представили свої "родзинки", які використовують у своїй педагогічній діяльності. 

Дякую усім, хто прийняв активну участь у проведенні конференції, хто поділився своїми власними доробками. Дякую за цікаві, змістовні, незабутні виступи, шановні наші колеги.